Menu:

 

www.Suwalki-info24.pl

Estacja FM

Reklama:


 

 

RSS
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz

Patronat medialny

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY

suwalszczyzna.com.pl

FOTO BLOG

Leszka
Przeborowskiego

 

PATRONAT MEDIALNY

 

=============

REDAKCJE

 

=========

KOMUNIKACJA

Newsy

 

Pokaż aktualności z roku:

Policyjni wodniacy, patrolując...

23.05.2017

Pomogli żeglarzom z Suwałk

 
Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli żeglarzom z Suwałk, którym wywróciła się omega. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów, WOPR-owców i innych żeglarzy tym razem nie doszło do tragedii. 37- latek i 53- latka bezpiecznie trafili na brzeg. 
 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o wywróconej żaglówce na jeziorze Wigry. W tym czasie panowały trudne warunki na wodzie. Wiał porywisty wiatr. Policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na tym akwenie, po kilkunastu minutach od zgłoszenia byli przy wywróconej omedze, na której siedział mężczyzna. W tym czasie na miejsce przybyła też załoga WOPR. Mundurowi z poszkodowanym 37- latkiem podpłynęli do drugiej żaglówki, której załoga pomogła jego koleżance. 53- latka oświadczyła, że nie potrzebuje pomocy. Z relacji turystów wynikało, że nagły i silny podmuch wiatru wywrócił ich łódź. Policjanci bezpiecznie przetransportowali mężczyznę do brzegu, gdzie przekazali go załodze karetki pogotowia, a WOPR-owcy odholowali omegę do jednego z pomostów w Mikołajewie. 
Na szczęście, tym razem, nikomu nic się nie stało. 
 
Policjanci przez cały sezon letni będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zabezpieczać imprezy organizowane na akwenach. Ich zadaniem będzie także eliminowanie kłusowników oraz prowadzenie akcji ratowniczych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, jak również  sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. 
 
Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

Kolarze górscy w Szelmencie

23.05.2017

Kolarze górscy w Szelmencie

Słoneczne, niedzielne przedpołudnie, 21 maja br.. Już po raz ósmy WOSiR Szelment gościł kolarzy górskich, którzy stoczyli zawziętą rywalizację o tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w ramach XXII Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017.

Około czterdziestu uczestników zawodów ścigało się na trasach, o różnym stopniu trudności, wytyczonych na stokach Jesionowej Góry.

W kategorii open wśród kobiet dominowała, już po raz kolejny z rzędu, Małgorzata Walendzewicz z Suwałk, mężczyzn pokonał rewelacyjny Krystian Kalidowski z Białegostoku. Pierwsze miejsce w kategorii rodzinnej wywalczyli Mirosława i Krzysztof Żebrowscy z Suwałk.

 

J.A

Fot. WOSiR Szelment 

Muszelki Wigier

23.05.2017
Muszelki Wigier
 
W dniach 25-27.05.2017 zapraszamy do Suwalskiego Ośrodka Kultury na siedemnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Podczas kilku dni będziemy oglądać prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w wieku 6-25 lat z Polski i kilku krajów europejskich.
 
Uczestnicy, tak jak co roku, powalczą o Grand Prix festiwalu oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci Muszelek wezmą udział w koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszyć będą zajęcia warsztatowe i integracyjne.
 
Koncertowi galowemu laureatów towarzyszył będzie koncert tematyczny poświęcony piosenkom, do których teksty napisali Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jacek Janczarski. Gala festiwalowa zostanie zarejestrowana i wyemitowana na antenie Telewizji Polskiej SA. Lista piosenek na Koncert Wspomnieniowy Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego

PROMOCJA książki DOM

22.05.2017

PROMOCJA książki DOM Andrzeja Strumiłły


Przyszła pierwsza jesień i zima 1984-1985. W starym zrujnowanym domu przeciekał dach. Śnieg leżał na strychu. Podłogi były dziurawe. Spałem na ziemi. Budowałem dom marzeń. Na strychu wśród śmieci znalazłem okaleczoną figurkę Chrystusa. Teraz w starej sieni wisi ona na krzyżu z czarnego dębu, z kłosem mego pierwszego żyta
Tak zaczynała się przygoda Andrzeja Strumiłły z domem w Maćkowej Rudzie nad Czarną Hańczą. Domem, który stał się mikrokosmosem dla mistrza sztuki, jego rodziny, przyjaciół, znajomych. Przez te lata Dom był świadkiem niezwykłych wydarzeń i nadzwyczajnych osiągnięć artystycznych, niespodziewanych wizyt i wspaniałych koncertów. Jest miejscem gdzie hodowane konie arabskie i szumiące drzewa towarzyszą artystom i gościom, a kamienie milcząc mówią. Opowiada o tym książka „Dom” pióra Mistrza, wydana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”, inicjatora i współorganizatora „Roku Twórczości Andrzeja Strumiłły”. 
Jej promocja odbyła się w eleganckich salach suwalskiego hotelu Loft 18 maja, blisko sto dwadzieścia osób oklaskiwało Mistrza. Wśród gości byli min. Czesław Renkiewicz i Ewa Sidorek prezydenci Suwałk, Zdzisław Przełomiec - przewodniczący Rady Miasta, reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego - Agnieszka Godlewska i Paweł Jessa – dyrektor i zastępca Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Magdalena Łyżnicka - Sanczenko – Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji; Natalia Jankowska – dyrektor w SSP „Stopka” w Łomży, obecny był przyjaciel profesora śpiewak ludowy Zbigniew Nasiadko. Licznie reprezentowani byli przedstawiciele świata artystycznego, lekarskiego, naukowego, biznesu. 
Żywo został przyjęty dialog redaktora Stanisława Kuraka z Profesorem Andrzejem Strumiłło, który opowiadał historię swojego przebogatego życia. Zna szczyty w Himalajach, rzeki Syberii, pustynie Mongolii, chińskie mury, lasy Tajgi, domy Manhattanu, ale nigdzie nie czuje się tak dobrze jak na terenach dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Tu stworzył swój Dom, swój mikrokosmos. 
Dyskusję poprzedził, gorąco przyjęty przez autora i gości, występ zespołu „Bagatela”. Ze smakiem wydana książka, jak informował Prezes SISK Henryk Kudela, mogła się ukazać dzięki wsparciu min. Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego, suwalskich biznesmenów i partnerów. Można ją nabyć w księgarniach lub korzystając ze strony www. sisk.suwalki.pl

Nowe możliwości w urzędzie

15.05.2017

Nowe możliwości w urzędzie

Dobra wiadomość dla interesantów Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Od czwartku – 11 maja w wydziale można płacić kartą. Dotyczy to m.in. opłat za wydanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i innych czynności urzędowych. Interesanci Wydziału Komunikacji mogą dokonać elektronicznej opłaty bezpośrednio przy stanowisku obsługi.

Możliwe jest również dokonywanie płatności w formie przedpłat (e-przelew) za pośrednictwem strony www.info-car.pl

,,System Płatności PiK” został uruchomiany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Działa za pośrednictwem zintegrowanej platformy usług i płatnościwww.info-car.pl dokonywanie płatności online lub płatności w formie przedpłat (e-przelew).

Od elektronicznej transakcji doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł. To wynagrodzenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych z tytułu transakcji i utrzymania Systemu Płatności PiK.

Na Dywaniku u Marii

11.05.2017

Suwalski Ośrodek Kultury organizuje

I Przegląd Zespołów muzycznych „Na Dywaniku u Marii”


Postaraliśmy się o to aby zasady uczestnictwa w tym przeglądzie różniły się od konkursowej normy, nasz przegląd wyróżnia przede wszystkim ilość świadczeń jakie przewidzieliśmy dla muzyków i możliwość nawiązania bliższych relacji z potencjalnymi fanami. - Na start damy wszystkim uczestnikom 500 zł za sam przyjazd na przegląd - Każdy zespół gra godzinny występ w niezależnym terminie (piątki) na scenie plenerowej na centralnym deptaku Suwałk, gdzie zawsze jest publika!- Każdy zespół wyżywimy - Każdy zespół otrzyma możliwość zagrania drugiego koncertu klubowego i noclegu w klubie festiwalowym - 2 spośród siedmiu zespołów wygrają nagrody finansowe (1500 i 2000zł) - Każdy zespół otrzyma do dyspozycji materiały AV zrealizowane przez organizatora W linku poniżej znajdziecie Państwo szczegółowe Informacje (regulamin oraz kartę zgłoszenia):

http://soksuwalki.eu/scena-na-dywaniku-u-marii-czeka-na-chetnie-zespoly-czekaja-tez-nagrody/

Tu facebook przeglądu:
https://www.facebook.com/Na-Dywaniku-u-Marii-Przegl%C4%85d-Zespo%C5%82%C3%B3w-Muzycznych-1961715767446910/


 

Renata Skórkiewicz


 

 

Miejskie Święto Biegania

08.05.2017

Miejskie Święto Biegania

 

Niespełna dwa miesiące dzielą mieszkańców Suwałk od „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Tegoroczna, II edycja, tego niezwykłego wydarzenia biegowego odbędzie się 17 czerwca. Tak jak przyjęli organizatorzy, od zeszłego roku pierwsza sobota po „Bożym Ciele” stała się ważnym punktem na biegowej mapie Podlasia.

W tym roku organizatorzy przeznaczyli ponad 20 tysięcy złotych na nagrody finansowe. Ponad 14 tysięcy złotych przypadnie w udziale uczestnikom „Suwalskiej Ćwiartki”, pozostałą kwotę podzielą pomiędzy siebie drużyny, które staną na starcie „Pogodne Suwałki Team”.
W tegorocznej edycji Miejskiego Święta Biegania w Suwałkach organizatorzy postanowili nagrodzić po 10 najlepszych biegaczy oraz biegaczek, którzy 17 czerwca staną na starcie „Suwalskiej Ćwiartki”. Najszybszy mężczyzna oraz najszybsza kobieta otrzymają równowartość 1.500 zł. II miejsca w obydwu kategoriach nagrodzone zostaną kwotą 1.200 zł, natomiast najniższy stopień podium został wyceniony przez organizatorów na 1.000 zł. Pozostałe miejsca od 4 do 10 w kategoriach mężczyzn i kobiet nagrodzone zostaną kwotami
od 500 zł do 100 zł (IV miejsce -500 zł, V – 400 zł, VI – 300 zł, VII – 250 zł, VIII – 200 zł, IX – 150 zł, X – 100 zł). Nagrodę dodatkową w wysokości 1.000 zł otrzyma również najszybszy Polak, który minie linię mety „Suwalskiej Ćwiartki”. Równie atrakcyjnie prezentują się nagrody finansowe, jakie zostaną przyznane w biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team”. Organizatorzy postanowili nagrodzić pięć najszybszych drużyn w kategorii „OPEN”. Zwycięzcy otrzymają .1500 zł, II miejsce zostanie nagrodzone kwotą 1.200 zł, natomiast III – 900 zł. Drużyny, które uplasują się na pozycjach IV – V otrzymają odpowiednio 600 zł oraz 300 zł. Dodatkowo kwotą 900 zł zostanie nagrodzona najszybsza sztafeta kobieca.

Dla mieszkańców Suwałk, druga edycja Miejskiego Święta Biegania, również zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe które zostaną przyznane m.in. w kategorii „Najlepszy suwalczanin” „Najlepsza suwalczanka” oraz „Najlepsze drużyny z Suwałk” (męska i damska).
W „Suwalskiej Ćwiartce” w kategoriach mężczyzn i kobiet nagrodzone zostaną po trzy miejsca. Najszybszy suwalczanin i suwalczanka otrzymają gratyfikację w kwocie 500 zł, II miejsca
po 300 zł natomiast III – kwotą 200 zł. Organizator przewidział również nagrody finansowe
dla mieszkańców naszego miasta w kategorii „Pogodne Suwałki Team”. Zarówno najszybsza sztafeta męska jak i damska, złożona wyłącznie z mieszkańców naszego miasta, otrzyma
po 600 zł. To jednak nie wszystkie nagrody, jakie czekają na mieszkańców Suwałk. Organizatorzy przewidzieli również wiele innych upominków - nagrodę finansową – niespodziankę a także nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

 

Organizator „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” zachęca do udziału
w Miejskim Święcie Biegania. Aby jak najlepiej przygotować się do „Suwalskiej Ćwiartki” oraz pozostałych biegów Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przypomina o niedzielnych porankach biegowych „Biegaj z RESO” na stadionie LA (godzina 9:00), w których uczestniczyć mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta. 

Artysta malarz z Suwałk w Nowym Jorku

20.04.2017

Władysław Niewęgłowski, 
artysta malarz z Suwałk w Nowym Jorku

W dniach 20-24 kwietnia prace Władysława Niewęgłowskiego będą wystawiane na Artexpo na Manhattanie w Nowym Jorku.
To jedna z największych światowych wystaw sztuki. W tym roku roku prace artystów z całego świata zaprezentuje 400 galerii. Na Artexpo będzie można oglądać i kupić obrazy, rysunki, rzeźby, ceramikę, fotografie, litografie, szkło artystyczne.
Prace suwalskiego artysty będą wystawiane przez galerię Steidel Fine Art. Więcej informacji tutaj: https://www.steidelfineart.com/wladyslaw-nieweglowski

Wicemistrzostwo I ligi dla Ślepska

14.04.2017

Suwałki, 13 kwietnia 2017 r.
Siatkówka mężczyzn, I liga.
 

Mistrzostwo dla Warty Zawiercie,

wicemistrzostwo I ligi dla Ślepska

Złoto dla Aluron Virtu Warty Zawiercie, srebro dla Ślepska Suwałki

Przed własną publicznością w piątym meczu finałowym play-off Ślepsk Suwałki przegrał 2:3 (26:24, 14:25, 29:27, 20:25, 9:15) 
z Aluron Virtu Wartą Zawiercie i odebrał puchar i medale za wicemistrzostwo, a od prezydenta Czesława Renkiewicza - czek na 50 tys. zł.

GRATULUJEMY

European Junior Championships w Mulhouse, Francja.

06.04.2017

Badminton.

Mistrzostwa Europy Juniorów 

(European Junior Championships) w Mulhouse, Francja

 

Reprezentacja Polski rozpoczynają mistrzostwa w piątek o godz. 10.00 - mecz z drużyną Słoweni.

Przypominam, że w narodowej drużynie występuje suwalczanin Michał Sobolewski, poza suwalczaninem w składzie są: Cybulski Robert (UKS Unia Bieruń), Płoch Konrad (UKS Start Widełka), Wróbel Radosław (KB Vol-Trick Kępno) , Dąbczyńska Wiktoria (MKS Orlicz Suchedniów), Adamek Wiktoria (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), Goszczyńska Aleksandra (UKSB Milenium Warszawa), Glijer Zuzanna (MKS Orlicz Suchedniów), Pajek Izabela (MKS Orlicz Suchedniów), Śmiłowski Paweł (UKS Hubal Białystok), Kikosicki Michał (KU AZS UM Łódź) oraz Świerczyńska Magdalena (UKS Baranowo).

Mecze z mistrzostw będzie można oglądać na www.tvs24.pl - zapraszamy

Dzień otwarty PWSZ w Suwałkach

03.04.2017

 Dzień otwarty PWSZ w Suwałkach

Wyjątkowy, bardzo urozmaicony i niezwykle atrakcyjny DZIEŃ OTWARTY organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

4 kwietnia (wtorek) w godzinach 10:00 – 15.00 suwalska Uczelnia otwiera swoje pracownie, laboratoria i sale. Wszystko po to, by pochwalić się tym, co ma najlepszego. Na młodzież ponadgimnazjalną czekać będą zatem między innymi: pracownie specjalistyczne m.in. laboratorium kosmetyczne, pracownie ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, pracownie specjalistyczne- pedagogiczne wyposażone w specjalne klocki LEGO pomocne z nauce, pracownie do umuzykalnienia dzieci, pracownie językowe, laboratorium kryminalistyki, sala sportowo-rekreacyjna oraz strzelnica laserowa. Będzie można zwiedzić również specjalistyczne pracownie Centrum Transferu Technologii w zakresie chemii spożywczej i przetwórstwa rolniczego oraz budownictwa i wiele innych.

Tego dnia niezwykle ciekawie będzie również na patio PWSZ. Uczelnia jest bowiem współorganizatorem II Targów Praca i Kariera. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertami pracy z Suwałk i całego regionu ( w godzinach 10.00 – 17.00). 

Na wszystkich czekać też będą prelekcje poświęcone pracy i karierze (sala nr 2 w godzinach 10.00 – 15.00). Do dyspozycji zainteresowanych będą też doradcy zawodowi, którzy pomogą wybrać odpowiednią drogę kariery.

Problem pozyskania wartościowych pracowników, spełniających nawet niewygórowane oczekiwania pozostaje jedną z głównych bolączek polskich pracodawców. Suwałki wciąż pozostają miastem o dużym potencjale w tym zakresie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa co roku dostarcza na rynek ponad 300 absolwentów, a lokalne szkoły zawodowe ponad 500. Wielu młodych suwalczan powraca po studiach do rodzinnego miasta i dopiero tu rozpoczyna planowanie swojej kariery zawodowej. Suwałki stały się również w ostatnim czasie celem imigracji dużej liczby pracowników ze wschodu, szczególnie z Ukrainy i Białorusi, którzy znajdują zatrudnienie w lokalnych firmach produkcyjnych.

PWSZ w Suwałkach bardzo zależy na tym aby aktywizować młodych ludzi do podjęcia studiów na proponowanych kierunkach ściśle związanych z lokalnym rynkiem pracy. Suwalska uczelnie nie tylko kształci na studiach I i II stopnia ale również aktywizuje zawodowo zarówno studentów, dając im możliwość ukończenia specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych ale również umożliwia im spotkania z lokalnymi pracodawcami. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom promocyjnym, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający Targi Praca i Kariera odniosą szerokie korzyści. To znakomita okazja do podzielenia się wzajemną wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim unikatowa szansa przybliżenia własnej oferty zatrudnieniowej, rozwojowej lub szkoleniowej osobom zainteresowanym podjęciem pracy w określonym zawodzie.


 


 

 

 

7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

31.03.2017

Szanowni Państwo,

uprzejmie zapraszam w imieniu Pana Posła Jarosława Zielińskiego na uroczyste obchody 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które odbędą się 2 kwietnia 2017 roku (niedziela) w Suwałkach.Obchody 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Program uroczystości:

16.00 –
Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i  Ojczyzny  w  Konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach
17.00  –  uroczystość muzyczna  – „Dla Polski. Koncert Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach (sala  koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach przy ul. Noniewicza 83)Z wyrazami szacunku

Robert Wagner – asystent Posła

Biuro Poselskie
Posła Jarosława Zielińskiego

 

Tropem zbrodni

29.03.2017

Tropem zbrodni

Nakładem olsztyńskiego wydawnictwa Warmia ukazała się nowa powieść Ireneusza Sewastianowicza, suwalskiego pisarza używającego pseudonimu Andrzej Irski. Tym razem Krzysztof Płatek, historyk sztuki, były stażysta w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przebywa na Mazurach, pomagając w zbieraniu materiałów do przewodnika turystycznego.

Przypadkowo dowiaduje się o okrutnej zbrodni sprzed ponad trzydziestu lat. W miejskim parku w Węgorzewie znaleziono wówczas ciało zamordowanego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej. Mordercy nigdy nie schwytano. Teraz okazuje się, że ślad prowadzi w jeszcze bardziej odległą przeszłość i sięga czasów powojennych walk z oddziałami UPA w Bieszczadach. Pomimo telefonicznych pogróżek, Krzysztof postanawia rozwikłać zagadkę. Wspomaga go Lucyna, piękna etnografka z Muzeum Kultury Ludowej.

Jest to 26 książka autorstwa lub współautorstwa I. Sewastianowicza, w tym 13 powieść. W przygotowaniu „Upiór znad Biebrzy”.

Szczegółowe informacje na stronie: www.wydawnictwo-warmia.pl

 

NETIA SALS LIGA

26.03.2017

Suwalki, 25.03.2017 r. Suwalska Amatorska Liga Siatkówki.

 NETIA SALS LIGA


Zakończyła się NETIA SALS LIGA. Po sportowej, zaciętej rywalizacji organizatorzy (SALS) ogłosili wyniki rywalizacji.
I miejsce, STRAŻ POŻARNA & ALP
II miejsce, 14 Dywizjon
III miejsce, ELEKTROMIL
IV miejsce, Chata1
V miejsce, II LO w Suwałkach 
VI miejsce, Matrix Krasnopol
VII miejsce, Franciszkanie Suwałki 
VIII miejsce, Agwo Serwis
foto: Michał Sobolewski (tvs24.pl)

O oszczędzaniu i ekonomii wiedzą niemało

24.03.2017

O oszczędzaniu i ekonomii wiedzą niemało

O oszczędzaniu, ekonomii i gospodarce wiedzą naprawdę dużo. Mowa o ponad 100 uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach w konkursie „Oszczędności można zamienić w przyjemności”.

Ponad 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk, Ełku, Giżycka, Olecka, Augustowa czy Pisza mogła pochwalić się swoją wiedzą, z zakresu ekonomii i gospodarki (hasło konkursu: "Oszczędności można zamienić w przyjemności").a przy okazji… zarobić! Pula nagród wyniosła bowiem 5 tysięcy złotych, które teraz, jak wierzą organizatorzy, pobudzą w uczniach umiejętności racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

.Organizatorem konkursu był Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny PWSZ w Suwałkach.