Menu:

 

Reklama:


 

 

RSS
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz

URZĄD MIASTA

Patronat medialny

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY

suwalszczyzna.com.pl

FOTO BLOG

Leszka
Przeborowskiego

 

PATRONAT MEDIALNY

 

=============

REDAKCJE

 

=========

KOMUNIKACJA

JAKOSĆ POWIETRZA W SUWAŁAKCH - na żywo

 

Aktualności

Cyberprzestępcy

15.03.2018

Wypowiedź: Marek Krauze, Sales Engineer w Trend Micro.

Liczba nowych rodzin oprogramowania ransomware wzrosła o 32%, pomiędzy pierwszą a drugą połową 2017 r. liczba ataków BEC podwoiła się, a liczba wykrytych ataków z użyciem botów kopiących kryptowaluty poszybowała w górę (100 000 wykrytych przypadków w październiku). W latach 2016-2017 wykryto ponad 45,6 mln przypadków nielegalnego użycia oprogramowania do kopania kryptowalut, co stanowiło duży odsetek wszystkich wykrytych zdarzeń związanych z urządzeniami IoT – wynika z danych Trend Micro.

 

Zwycięska passa trwa!

10.03.2018

Seria zwycięstw trwa
Suwalskie Wigry dziewiąty mecz z rzędu,  bez porażki!
Podopieczni Artura Skowronka pokonali 2:0 Pogoń Siedlce.
Wigry Suwałki 2:0 (0:0) Pogoń Siedlce
Bramki: 62′ Bogusz, 73′ Rybicki.
Wigry: Zoch – Spychała, Remisz, Żyro, Bogusz, Pylypchuk (76′ Obst), Sokołowski, Gąska, Iorga, Rybicki (85′ Kwaśniewski), Klimala (60′ Radecki).
Pogoń: Misztal – Gordon, Żytko, Karwot, Ratajczak, Zjawiński, Mroziński (82′ Rybski), Polkowski, Tomasiewicz (70′ Kun), Bajdur (65′ Płacheta), Paluchowski.
Żółte kartki: Klimala – Polkowski, Płacheta, Karwot.
Czerwona kartka: 83′ Paluchowski.

 

Jakie ślady zostawia przestępca?

07.03.2018

Jakie ślady zostawia przestępca?

Pod znakiem kryminalistyki, sportu i zabawy przebiegły kolejne zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego przy PWSZ w Suwałkach. Podczas dziewiątego już spotkania dzieci mogły wcielić się w rolę prawdziwych techników kryminalistyki. Maluchy badały mikroślady, jakie mogą zostawiać przestępcy. Były odciski palców, wykorzystywanie lamp UV czy stoliki daktyloskopijne. Dr Edyta Kimera i mgr Zenon Pawlukanis opowiedzieli dzieciom o podstawach i ciekawostkach kryminalistyki, czyli wyjątkowo ciekawej i dynamicznie rozwijającej się nauki.

Na małych studentów czekały też wyjątkowe zajęcia sportowo-animacyjne z mgr Iwoną Łazarską oraz, tradycyjnie już, warsztaty z Wiolettą Kotarską.

 

Suwalczanie wiceliderem, Szkwał Ruciane-Nida...

01.03.2018

BADMINTON.

Suwalczanie wiceliderem, Szkwał Ruciane-Nida na piątym miejscu I ligi

W Podlaskiej lidze badmintona, rozgrywkach na poziomie pierwszej ligi (zaplecze Elity) uczestniczą suwalscy badmintoniści SKB Track- Tec.
Suwalczanie grają w składzie: Gabriela Grosz, Uliana Wolska, Anastazja Chomicz, Michał Barański, Grzegorz Holub, Paweł Ciepielewski, Jerzy Dołhan, Jacek Niedźwiedzki.
Suwalski zespół można określić słowami ,,ładunek wybuchowy” - młodość i doświadczenie zawodników - musiał przynieść sukces. I tak było - suwalczanie przegrali tylko jeden pojedynek z rezerwami Hubala. Hubalczycy są na pozycji lidera nie przegrali żadnego meczu.
Ale doświadczenie trenera Jerzego Dołhana podpowiada mi, że wystarczy w finale ustawić inaczej skład drużyny i sukces pewny, a mecz finałowy o prym w I.lidze podlaskiej odbędzie się 10 marca b. zapraszamy na ciekawe sportowe widowisko.

SPORT

WIGRY CUP 2018 ? INTERNATIONAL FOOTBALL TOURNAMENT

01.03.2018

WIGRY CUP 2018 – INTERNATIONAL FOOTBALL TOURNAMENT

W sobotę i niedzielę (03.03 – 04.03.2018) wielkie piłkarskie święto w Suwałkach…

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle emocjonująco! W hali OSiR odbędzie się IV Międzynarodowy turniej piłki nożnej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk organizowany przez Akademię Piłkarską Wigry Suwałki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach pn. WIGRY CUP 2018 – INTERNATIONAL FOOTBALL TOURNAMENT. Sponsorami głównymi turnieju będą firmy:

STOLLAR – ul. Północna 50 A , http://www.stollar.pl/

BOSS – ul. Gałaja 57, http://boss.suwalki.pl/

OIL TRANSFER – ul. Pułaskiego 107, ul. Filipowska

HURTOWNIA GRODNO – ul. Przytorowa 19 , http://www.grodno.pl/

SPORT

AKCJA ZIMA w SUWAŁKACH

01.03.2018

AKCJA ZIMA w SUWAŁKACH

 


Dnia 01.03.2018 r. Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje o podjętych działaniach podczas Akcji Zimowej w mieście Suwałki:
Opady śniegu, temp. około -18*C, podjęto następujące działania:
3 samochody ciężarowe z posypywarkami – posypywanie ulic, zwalczanie śliskości na drogach I, II, III, IV, V standardu.
Wszystkie drogi przejezdne.
Stan nawierzchni na drogach I standard – czarna mokra,
II, III standard – czarne mokre, miejscami cienka warstwa błota pośniegowego.
IV i V standard – cienka warstwa zajeżdżonego śniegu.
4 ciągników rolniczych – posypywanie i zwalczanie śliskości chodników od godz. 5:00
4 brygady mobilne – odśnieżanie i zwalczanie śliskości na przejściach dla pieszych, peronach przystanków komunikacji miejskiej i w miejscach niebezpiecznych od godz. 6:00.
Stan nawierzchni chodników – odśnieżanie w trakcie.

*** Na zdjęciu akcja uruchamiania samochodu.
W Suwałkach Straż Miejska ma pełne ręce roboty z odpalaniem samochodów - ponad 30 dziennie.

 

 

Ulica Andrzeja Wajdy

28.02.2018
Suwalscy radni nadali imię Andrzeja Wajdy nowej ulicy budowanej pomiędzy ulicami 24 sierpnia i Adama Mickiewicza. 17 radnych głosowało za uchwałę, 6 się wstrzymało od głosu. Najwybitniejszy polski reżyser Andrzej Wajda urodził się 6 marca 1926 r. w Suwałkach, a w październiku 2000 r. odebrał tytuł Honorowego Obywatela Suwałk przyznany mu przez Radę Miejską.

Młodzi siatkarze dumą Suwałk

28.02.2018

SUKSS pierwszy w Łebie!!!

 

W dniach 22 - 25 lutego siatkarze SUKSS Suwałki wzięli udział w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Kadetów w Łebie. Turniej ten rozgrywany jest od 20 lat i jest jednym z największych i najlepiej obsadzonych turniejów w kraju. W tym roku wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Był to ostatni sprawdzian suwalczan przed zbliżającym się Ćwierćfinałem Mistrzostw Polski.
Turniej rozgrywany był systemem „dwa sety bez względu na wynik”. Suwalczanie znaleźli się w grupie B, w której zajęli 1 miejsce.

 

                                                                                                                               SPORT          

 

Profesjonalne podejście do przyrządzania potraw

28.02.2018

Profesjonalne podejście do przyrządzania potraw

Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży odbyły się warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella. To nagroda dla uczniów za zdobycie nagrody głównej w konkursie w ramach programu "Lubella edukuje i inspiruje". Szkoła otrzymała też nagrodę - bon o wartości 1500 zł oraz bony do wykorzystania w salonach sieci Empik. W kulinarnych warsztatach uczestniczyli także Wójt Gminy Łomża –  Piotr Kłys, Dyrektor Gimnazjum - mgr Wiesława Masłowska oraz nauczyciele.

 

INFORMACJA TEKSTOWA